Андріївський узвіз

Район

Тип закладу

Дата публікації

Кількість переглядів

Про заклад

Андріївський узвіз у Києві – це не просто вулиця, а справжній символ столиці України. Цей дивовижний куточок міста став свідком безлічі подій та втіленням міського шарму. Від початку існуючи як найважливіша міська магістраль, Андріївський узвіз з’єднує верхню і нижню частини Києва, об’єднуючи старовинні вулиці та площі.

З вулицею пов’язані події історичного минулого: вона була свідком народ­них повстань у часи Київської держа­ви, Визвольної війни 17 ст., збройної боротьби у період української рево­люції та громадянської війни 1917— 20. Тут проживали відомі діячі науки і культури: у будинках № 2-г — філо­соф П. Кудрявцев; № 2-г і 4/26 — істо­рик, громадський діяч О. Оглоблін; у № 13 — родина професора Київської духовної академії О. Булгакова, діти якого — Михайло став письменником, Микола — відомим вченим-бактеріологом; композитор і диригент О. Кошиць; інж. В. Листовничий; у № 15 — історик С. Голубєв, художники Г. Дядченко, Ф. Красицький, І. Макушенко; ск. Ф. Балавенський; 1905 тут відбулося перше редакційне засідання журналу «Шершень»; у № 21 — ск. І. Кавалерідзе, протоієрей Ф. Титов; у № 34 — філологи П. Житецький, Т. Кезма, бібліограф М. Сагарда, письменник Г. Тютюнник; у № 38 — лікар І. Воскресенський, письменник і громад­ський діяч А. Муравйов.

На рубежі XIX-XX століть Андріївський узвіз набув особливого значення як торговий центр. Тут з’являлися магазини та майстерні, які створювали унікальну атмосферу вулиці. Дерев’яні будинки, що стояли тут раніше, поступово замінювалися на кам’яні, а вулиця ставала все більш людною і жвавою.

Одна з найдавніших особливостей Андріївського узвозу – це його бруківка. Викладена у другій половині XIX століття великими каменями, вона збереглася до наших днів і додає вулиці особливого колориту. У період 1981-1983 років, до святкування 1500-річчя Києва, було проведено регенерацію вулиці, встановлено нове мощення і стилізовані світильники. З того часу Андріївський узвіз перетворився на майданчик для проведення свят, зокрема Дня Києва.

На узвозі розташована велична Андріївська церква, яка здавна приваблює своєю архітектурною величчю. Пам’ятник Проні Прокопівні та Голохвастову нагадує про славну історію української літератури та театру, додаючи вулиці особливого шарму.

Неподалік стоїть Замок Річарда – загадкова споруда, що надихає своєю неоготичною архітектурою. Музей Михайла Булгакова зберігає пам’ять про великого письменника та його творчість, а Театр на Подолі та Театр Колесо дарують глядачам незабутні вистави.

Андріївський узвіз – це місце, де кожен камінь зберігає спогади про минуле, а кожен крок відкриває нові сторінки історії Києва. Прогулюючись цією вулицею, можна відчути дух міста, який живе тут вже століттями.

Контактна iнформацiя

Веб-сайт

Телефон:

.

Адреса:

від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць

Часи роботи

.